18.02.2014

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? Ściąga od So Simply

Odpowiednio dobrana biżuteria ma podkreślić atuty naszej urody. Dzięki niej możemy skorygować jej mankamenty. Jak dobrać kolczyki by wydobyć nasze naturalne piękno? Kolczyki muszą współgrać z naszym kształtem twarzy.
Twarz owalna

Pasują do niej niemalże wszystkie typy kolczyków. Jednak najlepiej prezentują się te w kształcie trójkątów lub kwadratów nasza twarz nabierze wyrazistości.

Twarz trójkątna 
Szerokie czoło i szpiczasty podbródek tu zdecydowanie polecane są kolczyki węższe u góry, a szersze na dole. Unikajmy natomiast kolczyków długich, które tylko zupełnie niepotrzebnie wysmuklają i tak już smukłą twarz. 

Twarz kwadratowa 
Ostre rysy twarzy i mocno zarysowaną żuchwą y kolczyki optycznie wysmuklą kolczyki kuliste oraz te w kształcie okręgów, dobrze sprawdzą się też te w kształcie łezki.

Twarz okrągła 
Okrągłej twarzy ostrości nadadzą długie kolczyki. Jeżeli nie przepadasz za takimi możesz wybrać krótkie sztyfty z pionowymi wzorami.

Twarz pociągła
Optycznie skrócić pociągłą twarz pomogą drobne kolczyki. Unikajmy dużych, długich wzorów.

Twarz w kształcie serca 
Kolczyki szersze na dole, a węższe na górze idealnie uzupełnią twarz w kształcie serca. Nie wybierajmy jednak kolczyków objętościowo dużych.

Niemniej jedno jest pewne, wszystkie zapomnimy o tych radach gdy naprawdę zakochamy się w jakiejś parze błyskotek ;) 

1 komentarz: