19.04.2016

SZEŚĆ RZECZY KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ O... ŻYCIU Z NIEMOWLAKIEM

Drogi Przyszły Rodzicu z chwilą przybycia na świat Twojej pociechy...
 • Przestajesz być głównym bohaterem w swoim domu. Stery przejmuje dziecko. Od dziś mów mu: Kierowniku. Jednak dla własnego zdrowia psychicznego pamiętaj by czasem się zbuntować i zrzucić obowiązki na Współpracowników ;)
 • Umówiłeś się na dziewiątą? Super, tylko planując wyjście z domu pamiętaj, że głód i kupa Kierownika nie znają się na zegarku. Jak to z szefem plany, planami a i tak będzie jak Kierownik postanowi. Twój poziom organizacji własnej nie ma tu nic do rzeczy.
 • Wiedz, że Kierownik zagina czasoprzestrzeń. Przed jego przyjściem na świat myślałeś „Mam tylko 10 minut”, teraz perspektywa się zmieniła: masz AŻ 10 minut. A ten regał z przewijakiem... kiedyś to była mała, nic nieznacząca szafka na bóg-wie-co, teraz to prawdziwe centrum zarządzania kryzysowego.
źródlo: http://pl.freepik.com/ 
 • Kierownik to najlepszy bezpłatny kurs szybkiego czytania, błyskawicznego make-upu i kuchni ekspresowej w jednym.
 • Od dziś zechcesz zostać nadwornym architektem Twojego osiedla by móc zlikwidować wszystkie krawężniki, nakazać załatać dziury w chodnikach oraz poszerzyć wejścia do klatek schodowych i mieszkań a także zorganizować w każdym sklepie i punkcie usługowym miejsce do karmienia i przewijania dzieci.
 • Po kilku tygodniach od przyjścia na świat Kierownika rozpoczniesz prace nad wynalezieniem urządzenia kompresującego dziecięce gadżety oraz samopiorących i rosnących wraz z dzieckiem ubranek tudzież innych machin ułatwiających obsługę Kierownika.

Tak to wygląda z naszej perspektywy, a co w Waszym życiu zmieniło maleńkie dziecko?

3 komentarze:

 1. Ja napiszę krótko, że dziecko zmieniło niemal wszystko :) Obudziło we mnie całe pokłady czułości i innych wzniosłych uczuć, których istnienia nawet nie podejrzewałam - ale niejednokrotnie wystawiło też moją cierpliwość na tak wielką próbę, że musiałam tłumić w sobie emocje zdecydowanie mniej chlubne ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie napisane. Dziecko zmienia życie o 180%, nawet jeśli wydawało się, że wszystko da się pogodzić. Sporo się też zmienia w rodzinie. Układ mąż-żona wymaga dotarcia na nowo i niektóre pary się w tym odnajdują, a inne nie. http://mama-to-wie.pl/moja-rodzina/gdy-pojawia-sie-dziecko/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasze Bąbelkowo & Mama-to-wie.pl święte słowa dziewczyny. Po pierwsze nie wiedziałam, że mam w sobie tyle czułości i dziwi mnie, że nie krępuje mnie jej okazywanie przy wszystkich :) Po drugie cierpliwość wywindowała na level expert ;) Z partnerem też jest inaczej... ciężko powiedzieć czy lepiej czy gorzej- inaczej.

  OdpowiedzUsuń